DİŞLİ POMPA

- Darbesiz laminer bir akış sağlar.
- Sağlam robus bir gövde
- Montajı kolaylığı
- Geniş Gövde Malzeme Çeşidi
- Farklı Salmastra Seçenekleri

T/TF SERİSİ

T serisi dişli pompalar 16 bar çalışma basıncı ve 1500 rpm e kadar hızlarda kullanılabilir. Dönüş hızı, temelde viskozite ve akışkanın özelliklerine göre değişir.

Pompalar, elektrikli motorlar, Dizel motor ve kayış kasnak sürücüler ile çalıştırılabilir.

Tüm T serisi dişli pompalar saat yönünde veya saat yönünün tersine çalıştırılabilir. Elektrik motoru ile birlikte satılan pompalar saat yönünde çalışacak şekilde satılır, değiştirmek gerektiğinde elektrik motorunun kablolarını değiştirerek  pompanın çalışma yönü değiştirilebilir.

Neredeyse tüm gövde kombinasyonlarında emniyet valfi kullanılabilir.
- Teflon kaplı ve Çelik destekli kurşun-bronz yataklar ve kompozit rulmanlar ağır şartlarda uzun servis ömrü sağlar.

- Radyal ve eksenel kuvvetler çekmek için her ölçekteki pompalar sürüş sonunda taşıyan bir anti-sürtünme ile donatılabilir.

- Standart tasarım max 25 bar ve dönüş hızı 3000 rpm'de çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Maksimum izin verilen dönüş hızı, viskozite veya orta kayganlığa bağlıdır.

SF SERİSİ

Steimel SF serisi dişli pompalar saat yönünde dönecek şekilde tasarlanır. Sadece son kapak plakasını 180 derece döndürerek dönüş yönünü değiştirmek mümkündür. Aynı zamanda akışkan transfer yönü değişecektir.

İstek üzerine pompa gövdesi içinde yerleşik, ayarlanabilir basınç valfi yerleştirilebilir.

Emniyet valfleri basıncın artması üzerine pompa içinde kısa süreli sirkülasyon  yaparak pompayı ve hattı basınç artışlarından meydana gelecek zararlardan korur.

Flanş lı ve BSP tarzı bağlantı şekilleri uygulanabilir.

Son derece sessiz çalışmasını minimum toleranslarda işlenen pinyonlar ve dişliler sağlar. On iki Dişli çark kullanarak akış hızı düşer ve sessiz çalışma sağlanır.